2.10.2019

Sedef hastalığı için yapılan tedaviler pullanma ve kabuklanma döküntülerini geçirmek içindir. Hastalık bazı kişilerde kendiliğinden iyileşebileceği gibi bazı durumlarda tüm vücuda da yayılabilir. Bu sebeple hastaların düzenli bir şekilde doktor kontrolünde olmaları ve hastalığın durumuna göre gereken ilaçları kullanmaları gerekmektedir.

Yaz aylarında güneş ve deniz, hastalığın doğal tedavi yöntemidir. Bu amaçla bazı dermatoloji kliniklerinde Puva denilen ultraviyole ışını veren odacıklar bulunmakta ve kış aylarında tedaviye yardımcı olmaktadırlar.

Vücutta bulunan sedef lezyonları kurudukça sertleşirler, sertleştikçe de kururlar. Plakları gerek banyo öncesi yumuşatmak gerekse de yıkandıktan sonra kuru cildi nemlendirmek için Ceradolin yağ bazlı losyon kullanmak gerekir. Hasta çok rahatlar, huzur bulur.

Hastalığın en eski tedavi metotlarından günümüzde de hala geçerliğini koruyan ve saçlı deride kullanılan bir madde olan Huile De Cade’dır. Bu madde ardıç çamı ağacının kuru distilasyonu ile elde edilen bir tür bitkisel bir katrandır. Gerek cilde sürülecek merhemlerde gerekse de saç ve vücut şampuanlarında kullanılır.  İşte 36 yıldır üretilen Kadolin şampuan, saç ve vücudunuz için ideal bir bitkisel şampuandır. Bunun yanı sıra plakları soymak için selenyum sülfit içeren Selyum şampuan ile özellikle yağlanmayı da kontrol altına alan Sedolin şampuan ideal yardımcılarınızdır.  

İnsanın iç dünyası rahatlamadan sedef hastalığında bir düzelme beklenemez!

Kaynak: https://dermadolin.com.tr/sedef-hastaligi-psoriasis