12.13.2019

Seboreik dermatit, temelde kepek ile aynı faktörlerin neden olduğu ama kepekten daha yoğun ve daha fazla belirtiler gösteren bir deri problemi çeşididir.

Seboreik Dermatite En İyi Gelen Şampuan

Saçlı derinizde kaşıntılarınız ve tahrişiniz var ancak nasıl çözebileceğinizi bilmiyorsunuz. Seboreik dermatit tedavisi, tipik bir kepek tedavisinden biraz daha zordur ve kepekten daha farklı bir tedaviye ihtiyaç duyabilir. İşte bu yüzden, seboreik dermatit rahatsızlığınız için nasıl bir şampuan nasıl bulacağınız ile ilgili yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Seboreik dermatit, kepekten daha şiddetlidir, bu nedenle onu tedavi etmek için daha güçlü bir şeye ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, selenyum sülfür, zinc pyithione (çinko) veya zink piritiyon olarak bilinen bir bileşen içeren şampuan deneyebilirsiniz.

Seboreik Dermatite iyi gelen bir şampuan almak için bir reçeteye ihtiyacım var mı?

Hayır, seboreik dermatit için üretilen bir şampuanı almak için herhangi bir reçete almanıza çok gerek yoktur. Dermadolin ürünleri içerisinde seboreik dermatit tedavisi için üretilen reçetesiz şampuanları tüm eczanelerden yada www.dermadolin.com.tr sitemizin içinde ürün adlarının altında yazan satış noktalarından alabilirsiniz.

Seboreik dermatiti tedavi etmek için tasarlanan ürünler farklı etken maddeler içerir ve bu yüzden seboreik dermatit için doğru olan bir şampuan seçmek tedaviniz için çok önemlidir.

Selyum Şampuan, aktif bileşen olarak selenyum sülfit olarak da bilinen selenyum di sülfit, içerir. Selenyum Di Sülfit, çeşitli vücut kaşıntıları ve saçlı deri kaşıntıları dahil olmak üzere kepek, pullanma ve kabuklanmayı önleyen etkin bir maddedir. Selyum Şampuan, seboreik dermatit tedavisi için kullanılan ve tavsiye edilen en etkili şampuanlarımızdan biridir ve seboreik dermatitin neden olduğu tipik kepeklenme, kaşıntı ve pullanmaları hızlıca giderir. Selyum şampuan aynı zamanda Hekzamidin Diizetiyonat ve İhtiyol bileşenlerini de içerir. Hekzamidin Diizetiyonat soyucu özelliği sayesinde kabuk ve kepek oluşumuna yatkın olan saçlı deri problemleri ile savaşır; ihtiyol ise kepekli veya kaşıntılı saç derisinde rahatlama sağlayan bitkisel kaynaklı, güvenli bir aktif madde olduğu için saçlı derideki aşırı yağ salgısını, tahriş ve kaşıntıyı azaltıcı etkisi vardır.

Selyum Şampuan, ilk yıkamadan itibaren kepeklenme ve kabuklanmaya karşı ciddi olarak savaş açar ve kaşıntı ile kızarıklığın önlenmesine yardımcı olur. Selenyum sülfür, kepekle mücadele etmede oldukça etkilidir. Bu nedenle selenyum sülfür, seboreik dermatitten etkilenen bölgeye losyon veya şampuan olarak uygulanır. Düzenli kullanmayı bırakırsanız olgular sık sık geri dönebilir.

Selyum şampuandan maksimum derecede fayda almak için Selyum şampuanı gün aşırı veya haftada en az iki kez düzenli olarak kullanmalısınız. Diğer günlerde ise alternatif olarak kozmetik bir şampuan kullanırsanız etken madde selenyum sülfürü temizler ve kepek tedavisine yardımcı olur. Bu nedenle sizlere Selyum şampuanın yanında Seranem 4 Mevsim Bakım şampuanı kullanmanızı da önerebiliriz. Hem de kuruyan saçlı deriniz, bir miktar nemlenir.