15.04.2020

Kepek, saçlar için en büyük problemler arasındadır. Yağlı bir saç derisine sahipseniz bir süre sonra saçlarınızda kepeklenmeyle birlikte kaşınma ortaya çıkabilir. Kepek sorunlarını çözmediğiniz zaman saçlarınız sağlıklı ve parlak görünümünü yitirir. Bu durumda kepeğe iyi gelen şampuan Selyum’u kullanarak kepekten kurtulabilirsiniz.  Düzenli kullanımda saç derinizde yer alan kabuklanmaları, pullanmaları, kepekleri ortadan kaldırabilirsiniz. 

Selyum kepeğe karşı saç bakım şampuanı vücudunuzda kullanım için de uygundur. Şampuanı vücudunuzda ortaya çıkabilecek kırmızı kabarcıklarda kullanabilirsiniz. Buna ek olarak selenyum sülfit bileşeni sayesinde saçlarınızda ortaya çıkacak olan kaşıntıyı ortadan kaldırmanızda da etkili bir şampuandır. 

Kepeğe karşı etkili bir kozmetik ve dermatolojik şampuan olan Selyum tamamen doğal bileşenlerden meydana gelmektedir. Bileşenleri arasında paraben ve silikon bulunmaz. 

Kepeğe İyi Gelen Şampuan

Saçlarda Kepek Nasıl Geçer?

Saçlarda ortaya çıkan kepeklerden kullanmak için kepeğe iyi gelen şampuan Selyum doğru bir seçim olacaktır. Selyum şampuan düzenli kullanımda saçlı derideki aşırı yağlanmayı ortadan kaldırarak kepeklenmelerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Selyum şampuanı kullanarak kepeklenmelerden kurtulmak istiyorsanız haftada en az 2 defa olmak suretiyle 6 hafta kadar kullanmanız önerilmektedir.  Duş sırasında ıslak vücuda ve saça masaj yapar surette uygulanarak 2 dakikaya kadar beklenip detaylı şekilde durulanmalıdır. Daha etkili olması adına uygulamayı duş sırasında tekrarlayıp bu kez 2-3 dakika da bekleyebilirsiniz.

Saçlı deride yağlanmayı kontrol altına alan Selyum şampuan düzenli kullanımda saç derinizin kurumasına yol açabilir. Bunun için düzenli olarak nemlendirici özelliği olan Seranem saç bakım şampuanını kullanabilirsiniz. Bu iki şampuanı aynı duş sırasında son olarak Seranem olacak şekilde kullanmanız önerilmektedir.

Kepekli Saçlar İçin Yıkama Önerileri

Duş alışkanlığında bazı yanlış uygulamalarınız varsa kepeklenmeden kurtulmanız zor olabilir. Bunun için kepekli saçlara yönelik bazı yıkama önerileri verelim;

  • Yıkama saçlarda kepek oluşturmaz. Saçlarınızı temiz tutmazsanız kepeklenmenin önüne geçemeyebilirsiniz.
  • Saçlarınızı ılık suda yıkamalısınız. Çok sıcak sular saç derinize zarar verebilir.
  • Kepeğe iyi gelen şampuan Selyum kullanımını kepeğin tekrar oluşmasını engellemek adına önerilen sürede kullanmaya devam etmelisiniz.
  • Vücudun şampuana alışmaması için belli periyotlarda kullandığınız kepek şampuanını değiştirmelisiniz.
  • Saçlarınızda farklı problemler de oluşmasını istemiyorsanız her gün duş alan kişiler için ara günlerde saçlarınızı sadece suyla yıkamak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.